Strona główna logo PZD


Nasz ogród Informacje Opłaty Działkowcy Go¶cie Galeria [kontakt]


logo rod
 

 Dzień Działkowca 2019
 Pomiary geodezyjne Ogrodu
 Dzień Działkowca 2017
 Budowa placu zabaw
 Zima w OgrodzieDzień Działkowca 2017

Zgodnie z tradycją Zarząd Ogrodu zorganizował Dzień Działkowca, który jak co roku odbywał się w uroczystym nastroju. Pani Prezes powitała zaproszonych gości: w-ce Prezes Ogrodu Malborska Annę Nowak i jego gospodarza Tadeusza Sobczyńskiego, dzielnicowego Cezarego Bartosiaka oraz wszystkich przybyłych działkowców i ich rodziny.
Krajowa Rada PZD z okazji Jubileuszu 120-lecia ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich ufundowała 4 okolicznościowe dyplomy dla Krystyny Skorobogatow, Stanisławy Kubalskiej, Zbigniewa Piskorza, Stanisława Łuczyńskiego oraz medal jubileuszowy dla Bogusława Mieszczanka.
W imieniu Zarządu, Pani Prezes podziękowała wszystkim użytkownikom działek za pracę włożoną w utrzymanie swoich ogródków i pielęgnowanie ich z wielką pasją. Szczególne podziękowania skierowane zostały do działkowców, którzy chętnie brali udział w pracach na rzecz upiększania całego ogrodu dzięki czemu z roku na rok staje się on coraz ładniejszy. Działkowcom wyróżnionym w konkursie na Ładną Działkę wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Po zakończonej oficjalnej części działkowcy zaproszeni zostali na poczęstunek, który rozpoczął część o charakterze zabawowo integracyjnym.
W tym roku po raz pierwszy Dzień Działkowca odbywał się nie tylko w świetlicy, ale także na wspólnym terenie rekreacyjnym powstałym w miejscu zakupionej przez Zarząd działki nr 67. Niezwykle trafionym pomysłem okazało się wypożyczenie, od zaprzyjaźnionego ogrodu, nadmuchiwanego placu zabaw, gdzie dzieci z ochotą przystąpiły do szaleńczej zabawy. Dorośli mogli w tym czasie ćwiczyć na siłowni plenerowej lub grać w badmintona.
Zarząd serdecznie podziękował wszystkim działkowcom, którzy poświęcając swój prywatny czas, uczestniczyli w pracach związanych z zagospodarowaniem i przeobrażeniem działki nr 67 w piękny, niezwykle potrzebny teren rekreacyjny.